СЕЗОННИЙ РОЗПРОДАЖ ВЕЛОСИПЕДІВ В МАГАЗИНАХ РОВЕР БАЙК в.Шептицького 3 та в ВЕЛОСІТІ в.Крушельницької 43. вся інформація в магазинах

Shop Categories

Новий асортимент - 2015!

 

Рама - це один з основних елементів велосипеда. Від матеріалу,  з якого вона виготовлена, залежить багато в чому сфера застосування велосипеда.

Матеріалом для виготовлення рами буває:

Залізні рами

Ці рами відрізняються великою вагою і низькою якістю. Виробники, що шанують себе, не використовують цей вид матеріалу. Але ось китайські й індійські фірми  з низьковуглецевої дешевої сталі роблять підробки під гірські байки або велосипеди для прогулянок, часто маркіруючи їх відомими назвами.

Сталеві рами

Завдяки добре освоєній технології обробки сталі з'явилася можливість надавати будь-якої форми трубам і забезпечити їх якісне зварювання. Тому такі рами часто мають "довічну" гарантію від виробника. Висока втомна міцність сталі дає їй можливість витримувати мільйони циклів навантаження. Показник пружності для сталі в три рази вище, ніж у алюмінію, і в два рази - ніж у титану. Висока міцність у поєднанні з великою пружністю дає можливість створювати тонкі жорсткі конструкції. Сталеві рами добре гасять вібрації. Це означає, що нерівності дороги на сталевому велосипеді відчувається набагато менше, ніж на алюмінієвому.

Для далеких поїздок із складними умовами велосипеди зі сталевими рамами вважаються оптимальними.

Алюмінієві рами

На даний момент різні сплави алюмінію - це найпоширеніший матеріал для виготовлення велосипедних рам. Серед достоїнств алюмінієвих рам низька вага, невисока ціна, висока жорсткість, збільшення ККД велосипедиста. Але ці рами мають ряд недоліків, наприклад, вони погано гасять вібрації, вони руйнуються "без попередження" накопичуючи втому, вони раніше зношуються, чим сталеві рами.

Виробники прагнуть добитися красивого дизайну велосипеда, а також компенсувати негативні властивості жорсткості сплавів алюмінію, понизити вагу, не зменшуючи міцності. Це призводить до використання алюмінієвих труб різної форми. Вони можуть бути овальні або прямокутні в перерізі.

Титанові рами

Титан поєднує в собі переваги алюмінію і сталі -  легкість і твердість. Титанові рами важать приблизно на 40% менше, ніж сталеві. Цей матеріал абсолютно не схильний до корозії. Але у виробництві велосипедних рам велику роль грає не міцність, а жорсткість. Якщо порівнювати титан і сталь, то у титану жорсткість в два рази менша, ніж у сталі. Це означає, що титанова труба того ж розміру і форми що і сталева, важитиме на 40% менше, але і прогинатися при однаковому навантаженні буде в два рази більше. Щоб досягти добрих результатів при виготовленні титанових рам, потрібно збільшити діаметр труб і зменшити товщину стінок. Це дасть 20% перевагу у вазі і надасть достатньої жорсткості. Є два основні сплави велосипедних рам, що використовуються при виробництві:  3A1/2,5V і 6A1/4V, які відрізняються відсотковим вмістом ванадію і алюмінію.

Титанові рами мають багато переваг, можуть вірно служити довгі роки (що виправдовує їх високу ціну) але за умови, що при обробці титану була точно дотримана технологія виробництва.

Карбонові рами

Вуглепластик відрізняється високими механічними властивостями. Він у п'ять разів легший, ніж сталь. При цьому має жорсткість і міцність, які в кілька разів перевищують ті ж показники у сталі. Рами роблять з армованого вуглепластика. Волокна розташовують у напрямку дії майбутніх навантажень, обволікують їх пластиком, і піддають термічній обробці усю конструкцію.

Карбонові рами відрізняються найменшим терміном служби у порівнянні з рамами із сталі, титану або алюмінію.